ЦСКА не прости на Ботев и Мъри - 2:0

Мартин Петров качи по перфектен начин топката на главата на Косоко за първия гол Снимка: Sportal.bg

ЦСКА поднесе подарък на феновете в средата на седмицата - 2:0 над Ботев на Мъри Стоилов на "Армията" и преднина от съответно 7 и 8 точки пред "канарчетата" и вечния съперник Левски в класирането.

Двубоят бе много интересен и въпреки че в големи периоди ЦСКА бе по-добрият отбор, пловдивчани нацелиха гредата в 90-та минута, когато резултатът бе все още само 1:0.

Омар Косоко изигра силен мач и даде аванс на "червените" след чудесно центриране на Мартин Петров и точен удар с глава. Това се случи в 50-та минута, а десетина по-късно ветеранът напусна терена за сметка на Тони Силва.

След попадението играта се пренесе в центъра на терена, а двата отбора трудно организираха опасни атаки до последната, 90-та минута, на двубоя, когато Ботев като по чудо не изравни.

Първо шут от 7-8 метра на Хамза се отби в напречната греда, а секунди по-късно Доре засече остро центриране отдясно, но остана малко под топката и не успя да вкара в опразнената врата.

Пропуските на "канарчетата" бяха наказани от ЦСКА в 93-та минута, когато Иван Стоянов с прецизен шут с десния крак оформи крайното 2:0.

В другия мач от четвъртък, но от долната половина на таблицата, Локомотив Сф и Черноморец направиха 1:1 в "Надежда".

След този кръг "железничарите" са 10-и с 39 точки, с четири повече от бургаските "акули", които обаче имат и мач повече в битката за оставане в "А" група.