Юнайтед се спъна, Сити полетя с 6:0 | sportcafe.bg

Дидро
24.11.2013, 19:52 (обновена 24.11.2013, 20:07)
Негредо срещу Тотнъм, 6:0

Негредо вкарва първия си гол за Сити срещу Тотнъм при разгромното 6:0.

Манчестър Сити демонстира мощ и разгроми Тотнъм с 6:0 в мач, който бе чакан като дербито на кръга във Висшата лига. Домакините смазаха съперника  и доказаха, че гостуването на техния стадион ще е най-тежкото изпитание за всеки тим през сезона. Сити е с 6 победи от 6 мача у дома.

Хесус Навас откри в 14-ата секунда след глупост на вратаря на Тотнъм Уго Лорис. Навас вкара още един гол, а по два пъти се разписаха и Алваро Негредо и Серхио Агуеро.

Манчестър Юнайтед обаче не успя да спечели - 2:2 като гост на Кардиф. В добавеното време кореецът Ким Бо Кюн заби с глава изравнителното попадение за новака в елита. Тези минутки след 90-ата обикновено бяха считани за запазена територия на "червените дяволи" по времето на сър Алекс Фъргюсън.

Юнайтед имаше късмет да е с 11 човека на игрището още от 8-ата минута. Тогава Уейн Рууни изрита без топка Джордан Мъч и трябваше да получи директен червен картон, но реферът Нийл Суорбрик не посмя да го изгони.

Рууни откри за гостите, а Фрейзър Кембъл изравни за Кардиф. В края на първото полувреме Патрис Евра изведе Юнайтед напред, но кореецът Ким спечели точка за новака с гола си в края.

В класирането води Арсенал с 28 точки, Ливърпул и Челси имат по 24, Сити и Саутхемптън са с по 22, а Юнайтед има 21 точки.

Oще: висша лига  кардиф  манчестър сити  манчестър юнайтед  серхио агуеро  тотнъм  уейн рууни