Без голове в манчестърското дерби

Този път съперниците в манчестърското дерби не можаха да си отбележат гол Снимка: getty images/guiliver photos
Този път съперниците в манчестърското дерби не можаха да си отбележат гол

Дългоочакваното дерби на Манчестър между местните Сити и Юнайтед завърши 0:0.

И двата отбора излязоха предпазливо в схеми с по един чист нападател - съответно Карлос Тевес и Димитър Бербатов. Двамата имаха по една добра възможност, спасена от вратарите Ван дер Саар и Джо Харт, и като цяло не оправдаха високите очаквания към себе си.

Въпреки това мениджърите Манчини и Фъргюсън бяха по-скоро доволни от това, че не са загубили срещата... "Когато си загубил три дербита в последната минута, сега трябва да си щастлив. Мисля, че имаме напредък от миналата година. Предпочитам една точка пред нула", каза италианският наставник на Сити.

"За всеки отбор е трудно да ги победи на собствения им стадион  и затова резултатът ни е приличен. По принцип не си поставяме за цел равенства и владеехме топката достатъчно много, за да спечелим, но явно този път да вкараме гол не бе по силите ни", заяви сър Алекс.

Челси увеличи преднината си на върха на четири точки пред втория Манчестър Юнайтед след минимална победа над Фулъм в едно от по-малките лондонски дербита. Успеха донесе халфът Микаел Есиен. Ганаецът също така бе изгонен в последната минути за втори жълт картон за грубо влизане. Голаджията Дидие Дрогба този път излезе като титуляр, но не беше ефективен, което е очаквано предвид маларията, която той все още лекува.

На трето място остана Арсенал, който се наложи над Уулвърхемптън с 2:0 като гост с голове на мароканския си нападател Маруан Шамак в първата и последната минута на двубоя. Заслуга за трите точки има и полският вратар на "артилеристите" Лукас Фабиански, който се представи отлично.

На петото място се задържа Нюкасъл, въпреки изненадващата загуба с 1:2 у дома от Блекбърн. Младият нападател на "свраките" Анди Керъл отново се разписа и се изравни на върха на класацията на стрелците с Малуда от Челси, Тевес от Манчестър Сити и съотборника си Кевин Нолан, които имат по 7 гола.

Звездата на Ливърпул Фернандо Торес потвърди отличната форма, в която се намира, и откри резултата за "червените" при гостуването на Уигън. Въпреки това домакините намериха сили да изравнят и мачът завърши 1:1. Световният и европейски шампион обаче има 4 гола в последните си 4 мача.

Много драматичен бе мачът Астън Вила - Блекпул. Домакините биха с 3:2 в отсъствието на контузения си капитан Стилиян Петров, след като водеха с 2:1 до 87-ата минута, но Ди Джей Кембъл изравни за "мандарините". Въпреки това Вила успя да грабне победата две минути по-късно, благодарение на високия защитник Джеймс Колинс.

Третият българин във Висшата лига - Мартин Петров, този път остана на пейката на отбора си Болтън при равенството 1:1 като гост на Евертън, въпреки гола си в миналия кръг за победата срещу Тотнъм.