Волейболистите на България загубиха от САЩ с 2:3 във Варна | sportcafe.bg

Волейболистите рухнаха - 2:3 от САЩ

Дидро
23.05.2014, 22:11 (обновена 23.05.2014, 23:09)
Цветан Соколов след загубата от Италия на Евро 2013

Соколов пропусна мачбол при 24:23 в третия гейм, но като цяло българите рухнаха, след като поведоха с 2-0 в двубоя със САЩ.

България рухна и загуби спечелен мач срещу САЩ с 2:3 във Варна на старта на Световната лига(-19, -22, 25, 19, 12).

А изглеждаше, че ще спечелим сравнително лесно...

С мощ и вдъхновение взехме първия гейм с 25-19, като на моменти изглеждаше, че американците са далеч от класата ни.

Втората част започна подобно, но геймът бе далеч по-равностоен. В края имаше и трудни мигове при 22-22, но отново класата си каза думата, а и публиката даде допълнителен импулс - 25-22.

Плачи обаче бе леко неспокоен, а третата част показа защо - янките дръпнаха рано и водеха през целия гейм, но при 22-22 изравнихме, а при 24-23 топката бе вдигната за Цветан Соколов, който да завърши мача. Не успя, блокадата го спря.

И започна обрат...

В четвъртия гейм, вдъхновени от Тейлър Сандър, американците ни пометоха, а и залата утихна.
Тайбрека бе мъка, мина през бързо 0-3, а после видяхме типичните черти на отбора ни, когато е разколебан - грешки в посрещането и неубедителни отигравания на разпределителя.

Хубавото е, че с два спечелени гейма все пак записваме точка в Лигата.

Вторият мач срещу САЩ е утре в 20 часа, а след това идват две домакинства срещу Сърбия на 7 и 8 юни. Ако спечелим в тези три дуела, шансовете ни за едно от първите две места в групата и попадане на финалите, никак няма да са лоши.