Втори златен медал за България от Европейското по борба

Тарек Абделслам донесе втори златен медал за борците ни на Европейското първенство в Нови Сад Снимка: БФБ
Това е първа титла за мъжете ни, а по-рано със злато се окичи Биляна Дудова
23-годишният Абделслам победи на финала в категория до 75 килограма класически стил с 4:1 точки руснака Чингиз Лабазанов, световен шампион в категория при 71-килограмовите от Ташкент 2014.

Натурализираният египтянин Тарек Абделслам донесе първа титла за България при мъжете на Европейското първенство по борба в Нови Сад (Сърбия), съобщава БТА.

Лабазанов взе първата точка заради пасивност на съперника в средата на първата част, но до края натурализираният египтянин доминираше. Той изравни също с точка за пасивност малко преди почивката, а през втората част Абделслам получи втора точка след нова пасивност на руснака.

В последната минута той на два пъти избута противника от тепиха и с това си гарантира титлата.

Абделслам стигна безапелационно до спора за златния медал, след като постигна три поредни победи, първите две от тях с технически туш.

Нашето момче стартира с успех с 8:0 точки над швейцареца Дамиан Дийче, а на четвъртфиналите той надигра молдовеца Михаил Браду с 9:0.

В полуфиналите натурализираният египтянин имаше малко по-големи проблеми, но въпреки това се наложи с 5:2 точки над унгареца Тамаш Лоринц.

Това е втора титла за България на шампионата след златото за Биляна Дудова в категория до 55 килограма при жените преди три дни. Тайбе Юсеин, Борислав Новачков и Иво Ангелов спечелиха сребра, а Николай Байряков пък взе бронз.