Фетел спечели на "Нюрбургринг"

Фетел направи силно състезание. Снимка: Getty images
Фетел направи силно състезание.

Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел спечели състезанието за Голямата награда на Германия във Формула 1 на пистата "Нюрбургринг".

Втори и трети завършиха състезателите на Лотус Кими Райконен и Ромейн Грожан.

Фетел направи страхотно състезание и въпреки че бе подложен на голям натиск от страна на двата Лотуса, успя да успее да завърши първи.

Четвърти остана Фернандо Алонсо, следван от Люис Хамилтън, Дженсън Бътън, Марк Уебър, Серхио Перес и Нико Розберг, а последната точка спечели Нико Хюлкенберг.

Трикратният световен шампион започна състезанието от втората позиция, но веднага изпревари стартиралия от полпозишън Люис Хамилтън.

Фетел влезе рано в бокса за смяна на гуми, което му струва първата позиция. След това той успя да си върне предишното предимство по пътя към първи успех у дома.

По този начин Фетел увеличи преднината си на върха и вече има 157 точки. Втори е Алонсо със 123. На трето място е Кими Райконен със 118.