Бербатов с първи гол за Монако от август насам

Българинът реализира третия си гол за сезона и първи от 30-ти август.

Димитър Бербатов отбеляза единия гол при победата на Монако над гостуващия Ланс с 2:0 в мач от 16-ия кръг на френсата Лига 1. Бербатов беше повален в наказателното поле Жером Льо Моан и сам реализира отсъдената дузпа в 63-та минута, за да даде аванс на домакините.

Така той вкара трети си гол за сезона в Лига 1, като отбеляза попадение за първи път от 30 август. Монако остана с 10 души на терена след директен червен картон на бразилския защитник Уолъс за нарушение срещу Бенжамен Бурижо в 34-та минута.

Малко след гола на Бербатов гостите имаха шанс да изравнят от нова дузпа, но ударът на Пиерик Валдивия беше отразен от вратаря Даниел Субашич, а при добавката Валдивия стреля над гредата.

Тимът от Княжеството си гарантира успеха с второ попадение на Яник Ферейра Караско в добавеното време. Така Монако прекъсна серия от четири мача без победа в Лига 1 и се изкачи на осмо място с 23 точки.

Ланс остана в зоната на изпадащите на 18-ата позиция с 14 точки. Лидерът Олимпик Марсилия стигна само до 1:1 при гостуването си на Лориен. Възпитаниците на Марсело Биелса продължават да водят в класирането с 35 точки, но може да бъдат изместени от върха от Пари Сен Жермен, който има 33 точки, а тази вечер гостува на Лил.

Гостите поведоха в 32-ата минута след самостоятелна акция от ляво и прецизен удар в горния десен ъгъл от ляво на Дмитри Пайет. Лориен изравни пет минути по-късно от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта на вратаря Стийв Манданда срещу Бенжамен Жано.

Бившият играч на марсилци Джордан Аю не сгреши от бялата точка за 1:1. Гостите пропуснаха няколко отлични положения, а в последните секунди вратарят на домакините Бенжамен Льокомт отрази опасен изстрел на Андре-Пиер Жиняк.