Левски с първо равенство за сезона

Дарко Тасевски откри резултата за Левски, но през второто полувреме се контузи и няма да пътува за мача на Македония с Андора и Русия от евроквалификациите Снимка: Sportni.bg

Лидерът в първенството Левски завърши 1:1 като гост на Сливен в мач от IX кръг на „А" група.

Старши треньорът на „сините" бе заложил на стартов състав, различен от този, който загуби с 0:5 от Спортинг в Лисабон в четвъртък за Лига Европа. Петима от тогавашните титуляри не започнаха мача, като Георги Петков, Иво Иванов, Даниел Младенов, Гара Дембеле и Христо Йовов бяха заменени съответно от Божидар Митрев, Шакиб Бензукан, Александър Киров, Исмаил Иса и Мариян Огнянов. Петков и Йовов дори не бяха в групата, а в тяхно отсъствие капитанската лента сложи Веселин Минев.

Дарко Тасевски откри за Левски през първото полувреме със самостоятелен пробив. „Оранжевите" обаче противодействаха добре на натиска на своите гости и през целия мач търсеха контраатаката. Така в 70-ата минута домакините изравниха чрез Евгени Игнатов след грешка на синята защита.

„Знаете, че в България се познаваме добре и имахме добра представа за Левски. Искахме да ги изненадаме и нашите офанзивни футболисти действаха по-агресивно, защото бяхме преценили, че именно в защита е по-голямата слабост на съперника", заяви след мача треньорът на Сливен Георги Дерменджиев.

„Загубихме две точки, основно вината е в нашия отбор. Отново не се възползвахме от положенията си, макар и да владеехме инициативата през 90% от времето. За съжаление, нямаме време да отстраняваме грешките в тренировъчния процес, тъй като след мач възстановяваме и после отиваме към следващата среща. Хубаво е, че след двубоя със Сливен имаме почивка. Част от играчите ще бъдат извикани в националните гарнитури, но с другите ще имаме време да поработим", каза наставникът на Левски Ясен Петров.

Спортно-техническият директор на клуба Георги Иванов обясни, че причината Гара Дембеле да не започне като титуляр, е била негова травма, но в крайна сметка се е наложило и той да влезе в игра. Гонзо заяви още, че пуснатият в отпуска вратар Георги Петков ще бъде на линия, когато отборът се събере за тренировка.

Въпреки загубата отборът на "сините" остава на първо място в класирането с 22 точки, като на точка от него може да се доближи Локомотив (София) при евентуална победа над ЦСКА тази вечер от 21 ч.