Дидро
19.11.2014, 09:16 (обновена 19.11.2014, 09:37)
Роналдо и Меси

За първи път Роналдо и Меси се изправиха един срещу друг като капитани на отборите си.

Само 41 000 се стекоха на "Олд Трафорд" в Манчестър, за да видят мегасблъсъка на Кристиано Роналдо и Лионел Меси в контролата Португалия - Аржентина (1:0).

Стадионът остана полупразен, тъй като събира близо 2 пъти повече публика.

В добавка двамата гиганти на новото време във футбола изиграха само по 45 минути и бяха сменени на почивката.

Меси бе по-близо до гола, като уцели греда в първите минути. Стадионът го освирка, но не бурно, за да даде кураж на съперника му - местния любимец Кристиано, който радваше феновете на Манчестър Юнайтед цели 6 сезона.

Освиркан бе и Карлос Тевес, който се появи като резерва за Аржентина. За него хулите бяха заради преминаването му от Юнайтед в Сити.

За първи път в кариерата им, Меси и Роналдо се здрависаха и размениха флагчета като капитани на отборите си. В Барса и Реал не те носят лентата, а предишната среща на ниво национални тимове бе през 2010-а, когато Меси още не бе капитан на Аржентина.

"Платихме по 66 лири за билет, за да гледаме 45 минути двамата", оплакваха се фенове след мача. Като цяло контролата бе разочарование, а голът падна в последните секунди на добавеното време, вкаран от Рафаел Гереро.

Притеснително за Аржентина и Юнайтед, Анхел ди Мария получи контузия след единоборство с Нани, който е играч на "червените дяволи" под наем в Спортинг. Днес ще се разбере сериозна ли е контузията.

В друг дългоочакван мач Германия измъкна 1:0 в последните секунди като гост на Испания във Виго.

И тук трибуните не се напълниха, а срещата разочарова. А все пак играха двата отбора, спечелили всяко голямо първенство в Европа и на планетата за последните 6 години. Тони Кроос вкара единствения гол в 90-ата минута.

Oще: аржентина  контрола  кристиано роналдо  лионел меси  олд трафорд  португалия