Достоен КПР не успя да спре Манчестър Сити

Яя Туре и Един Джеко вкараха две от общо трите попадения във вратата на КПР Снимка: Getty Images
Яя Туре и Един Джеко вкараха две от общо трите попадения във вратата на КПР

Новакът във Висшата английска лига Куинс Парк Рейнджърс бе много близо до нов подвиг на своя "Лофтус Роуд", след като успя преди няколко кръга да надвие Челси с 1:0.

Лондончани държаха под напрежение лидера в класирането Манчестър Сити до последния съдийски сигнал, но в крайна сметка отстъпиха с 2:3 в много хубав, открит и динамичен мач.

Джей Ботройд откри за КПР в 28-ата минута, засичайки с глава от 6-7 метра при центриране от свободен удар в наказателното поле на "гражданите".

Те на свой ред реагираха като ужилени и още до почивката възстановиха равенството след индивидуална акция на Един Джеко отляво и плътен изстрел в близкия ъгъл.

Пълният обрат за Сити стана факт в началото на втората част. След лесно загубена от страна на домакините топка Джеко отново проби отляво, но пусна топката по земя към връхлитащия в наказателното поле Давид Силва.

Испанският национал направи перфектно първо докосване, след което с мощен шут прокара топката между вратаря и гредата.

Куинс Парк Рейнджърс се върна в мача в 69-ата минута, когато при центриране в пеналта на Сити Ботройд стреля с глава, след което топката буквално се удари в стоящия пред голлинията Хейдур Хелгусон, за да опъне мрежата на Харт.

Отборът на Роберто Манчини все пак се добра до трите точки благодарение на Яя Туре в 74-ата минута. Котдивоарецът се извиси над всички при пас на Коларов и с глава насочи топката под гредата.

Така Манчестър Сити събра 31 точки и продължава да е с 5 повече пред съгражданите си от Юнайтед.