Пиронкова взе сет на Шарапова, но отпадна

Цвети Пиронкова отново не успя да победи номер едно в световната ранглиста Мария Шарапова Снимка: Getty Images

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания, след като загуби от световната номер едно Мария Шарапова от Русия с 6-7 (3/7), 7-6 (7/3), 0-6.

Пловдивчанката доминираше през по-голямата част от първия сет, но след като поведе с 5-2, допусна грешки в ключови моменти и се стигна до тайбрек, който опитната Шарапова спечели снощи със 7-3. Във втория рускинята водеше с 3-1, когато тъмнината не позволи мачът да продължи и той бе насрочен да се доиграе днес. При подновяването на играта Шарапова не бе концентрирана и допусна Цвети да направи пробив за 3-2.

Българката спечели подаването си и изравни на 3-3 гейма във втория сет. Двете не сгрешиха до края на сета и по този начин отново се стигна отново до тайбрек. Руската тенисистка, която е финалистка в Лондон от миналата година, беше трагична на сервис и загуби закономерно втория сет след 3-7 в тайбрека.

Шарапова, която явно доста се ядоса на себе си, подобри значително играта си и бе тотално променена в третия сет. Тя направи три пробива и спечели сета с 6-0, а с това триумфира и в мача. Цвети имаше да защитава достигане до четвъртфинал от миналогодишното издание на турнира и това ранно отпадане най-вероятно ще се отрази негативно на позицията й в световната ранглиста.

Шарапова, която вече има баланс 4-0 срещу Пиронкова, от своя страна си осигури 38 875 паунда от наградния фонд и 160 точки за ранглистата на WTA. Тя продължава в третия кръг на тазгодишното издание на "Уимбълдън", където ще срещне Су-Вей Хсиех от Тайван.