Берое удари Левски и го отдалечи от тройката

Георги Иванов има много върху какво да мисли - Левски има една победа от последните 5 мача. Снимка: Gong.bg

Берое нокаутира Левски на "Герена" с 1:0 и отвори аванс от три точки преди "сините" на трето място в "А" група. Елиаш да Силва вкара с нещо средно между рамо и гърди топката във вратата в 68-ата минута и донесе успеха на гостите.

Мирослав Иванов от Левски си изкара безумни два жълти картона за 5 минути в началото на второто полувреме, а след това гостите изцяло владееха положението срещу 10 "сини".

В края Берое можеше да вкара и още на контраатаки, а Левски искаше дузпа за падане на Бедоя в наказателното поле. Повторенията не бяха категорични, но по-скоро нарушение срещу испанеца нямаше.

"Сините" са с една победа в последните пет шампионатни мача, а това едва ли е форма на кандидат шампион. Тройката също е далеч, след като трите точки разлика с Берое в момента реално са 4 - двете победи на старозагорци в преките двубои им дават предимство при равен актив с Левски.

Треньорът Георги Иванов потърси вината и в съдията Цветан Кръстев, а и в ниската ефективност на своите. Но истината е, че Левски играе неубедително.

Берое пък за пети пореден път не губи от този съперник след 3 победи и 2 ремита в последните 17 месеца.