Барселона направи 2:2 с поляци

Меси се разписа за крайното 2:2. Снимка: Getty Images
Меси се разписа за крайното 2:2.

Барселона завърши 2:2 с Легия (Гданск) в контрола, играна на полска земя. Неофициален дебют за каталунците записа Неймар, който влезе в последните десетина минути.

Неочаквано още в 14-та поляците откриха резултата. Ярослав Биенюк засече с глава центриране от корнер и наказа Хосе Мануел Пинто. Изравняването обаче не закъсня и в 26-та младият талант Сержи Роберто се разписа след остро центриране на Мартин Монтоя.

На почивката беше заменен единствено вратарят Пинто - влезе Ойер Оласабал и в 50-та минута Гържелчак от малък ъгъл го преодоля за 2:1. Сценарият от първото полувреме се повтори и 6 минути по-късно Барса възстанови равенството.

Гостите развиха добра постепенна атака, Алексис изведе Меси и аржентинецът отблизо опъна мрежата за крайното 2:2.

Следващата проверка на Барселона е на 2 август от 22:30 часа в мача за купата "Жоан Гампер" срещу Сантос, когато новият старши треньор Тата Мартино ще направи дебют.