Победи за Лудогорец и Нафтата

Лудогорец изпраща силна седмица.

Шампионът Лудогорец постигна първа победа в новото първенство, след като надигра с 1:0 гостуващия Черноморец.

Така "зелените" продължиха добрата си серия след 3:0 над Слован в Лига Европа през седмицата. Единственото попадение вкара Роман Безяк, който се разписа в 57-та минута на празна врата след пас на Марселиньо.

Макар да бяха по-добрият тим, орлите можеха и да не спечелят трите точки. В 89-та минута Балтанов нахлу фронтално в наказателното поле на домакините и стреля, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Нефтохимик пък записа първи успех в "А" група от 2006 година насам, след като надви Любимец с 1:0 у дома в среща между новаци от втория кръг на шампионата.
Единственото попадение беше реализирано от резервата Георги Хашев в 74-ата минута. Тогава защитникът засече с глава центриране на друг от появилите се като смяна футболисти - Любомир Божинов.

За последно бургазлии бяха в елита през сезон 2005/06 г.

Черно море и Славия завършиха 0:0 в друг мач от втория кръг на "А" група, игран в събота. За този резултат повече трябва да съжаляват домакините, които пропиляха дузпа през първата част, а след 80-та минута играха и с човек повече след втори жълт картон на Димо Атанасов, но така и не успяха да се възползват от този факт.

Венцеслав Стефанов остана недоволен от "белите", които в първия кръг отстъпиха с 0:2 на Берое на стадиона в "Овча Купел".