Чили победи на старта - 3:1 срещу Австралия | sportcafe.bg

Чили тръгна с победа - 3:1 над Австралия

Дидро
14.06.2014, 10:50 (обновена 14.06.2014, 11:04)
Санчес, Чили - Австралия

Алексис Санчес полудя след гола, с който откри резултата в първия мач на Чили на световното.

Чили сложи успешно начало на световното, а един от сочените за скрити фаворити да стигне далеч тимове не разочарова. Воден от Алексис Санчес, чилийският отбор удари с 3:1 Австралия и дръпна с три точки в група В, където са още Испания и Холандия.

Санчес положи основите на успеха с гола си още в 12-ата минута, дошъл след разбъркване в наказателното поле на австралийците, които не успяха да изчистят топката.

Четири минути по-късно Хорхе Валдивия удвои след отлична атака през центъра.

Ветеранът Тим Кейхил върна един гол преди почивката, но Жан Босежур оформи крайния резултат 3:1 в последните секунди.

Така се затвърди тенденцията на резултатно световно - в първите четири мача видяхме 15 гола, което прави над 3 на двубой!

Oще: австралия  алексис санчес  бразилия 2014  мондиал  чили