Григор отвя и Фонини, чака Дел Потро

С класирането си на осминафиналите във френската столица българинът заработи близо 35 хил. долара.

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж след победа над поставения под номер 16 в схемата Фабио Фонини с 2:1 сета. В отделните части 6:3, 5:7 и 6:2.

В следващия кръг Димитров се изправя срещу поставения под номер 4 Хуан Мартин дел Потро, който преди седмица триумфира в Базел срещу Роджър Федерер. По пътя си към финала пък знаменитият швейцарец бе отстранил Григор.

С класирането си на осминафиналите във френската столица българинът заработи близо 35 хил. долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

Мачът Димитров - Фонини предложи на публиката общо 14 пробива при положение, че общият брой на изиграните геймове беше 29...

И двамата тенисисти не сервираха убедително, но Фонини направи двойно повече двойни греши (8:4) и записа по-ниска успеваемост при първи и втори сервис - сътветно 59% срещу 77% и 29% срещу 32%.

Съперникът на Димитров на осминафиналите - аржентинецът Дел Потро, продължи напред след победа над Марин Чилич с 6:4, 7:6.

Аржентинецът спечели единствената им среща до този момент след 6:4, 6:4 на полуфиналите в Ротердам по-рано този сезон, а след това триумфира и с титлата.

Мачът им от осминафиналите в Париж ще е в четвъртък, а точният час още не е ясен.