Цвети Пиронкова на осминафинал!

Цвети се чувства добре в Лондон, където игра полуфинал преди 3 години. Снимка: Getty Images
Цвети се чувства добре в Лондон, където игра полуфинал преди 3 години.

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова се класира за осминафиналите на любимия си турнир - "Уимбълдън".

Пловдивчанката надигра с 6:1, 4:6, 6:2 заемащата 141-о място в световната ранглиста хърватка Петра Мартич. Най-трудното обаче тепърва предстои, а още в следващата фаза Цвети ще срещне много силна съперничка в лицето на четвъртата в световната ранглиста Агниешка Радванска от Полша.

Иначе Пиронкова изигра впечатляващ първи сет, в който даде само един гейм на Мартич. И точно когато всичко изглеждаше перфектно във втория при 4:1 за пловдивчанката, тя допусна отпускане в играта си и обрат за 4:6 и равенство в сетовете.

В третия гейм на решаващия трети сет Цвети реализира пробив на нула и го затвърди, повеждайки за 3:1. В седмия гейм Цвети отново проби на нула за 5:2 и този път сценарият от втория сет не се повтори - макар и с доста усилия и 3 спасени брейкпойнта, нашето момиче реализира втория си мачбол и спечели подаването си, а с това сета и мача.

Мачът продължи 1 час и 47 минути, като Пиронкова направи само един ас, но не допусна двойна грешка, докато Мартич записа 3 директни точки от начален удар, но регистрира и цели 7 двойни грешки.

Пиронкова допусна 20 непредизвикани грешки - със 7 по-малко от хърватката. В същото време, българката реализира 27 уинъра - само 3 по-малко от Мартич.