60 000 изпратиха Аржентина, съперник се кланя на Меси

Родриго Паласио заби първото попадение за Аржентина.

Аржентина вкара три пъти на Тринидад и Тобаго - 3:0 в контрола, а изпусна поне още 13 чисти положения. Близо 60 000 изпълниха стадион "Монументал" в Буенос Айрес за последната проверка на тима у дома преди световното.

Мачът започна с куриоз, като защитника на скромния съперник Аталуа Гера се поклони като на кралска особа пред Лионел Меси при поздравите на двата тима. Капитанът на Аржентина се разсмя и прегърна играча на съперника.

Аржентина създаде куп положения, но първият гол падна чак в 40-ата минута. Родриго Паласио заби с глава.

2:0 направи Хавиер Машчерано в 50-ата минута, довкарвайки топката в празната врата след изстрел в гредата на Меси.

Резервата Макси Родригес довърши делото - 3:0 в 64-ата минута.