Локомотив (Сф) обърна от 0:2 до 3:2 Черноморец на реванша | sportcafe.bg

Локомотив (Сф) е вторият полуфиналист за купата

Дидро
20.03.2014, 09:57 (обновена 20.03.2014, 10:04)
Маркиньос, Локомотив София

Пак Маркиньос бе в основата на успеха на Локомотив (Сф).

Локомотив (Сф) обърна драматично от 0:2 до 3:2 реванша от четвъртфиналите за Купата на България с Черноморец в Бургас и продължава напред.

След 1:0 в първия мач в София, "железничарите" започнаха неуверено и допуснаха закъсалия в първенството тим на Черноморец да поведе с 2:0 до 55-ата минута.

Тогава Локо се събуди, а домакините изведнъж сякаш се уплашиха, че са на път да елиминират съперника.

Ранжелович вкара за 1:2 в 69-ата минута, а веднага след това се намеси Маркиньос, обичайният спасител на Локо през сезона.

В добавеното време Даниел Генов реализира след контраатака за 3:2.

Локо е вторият полуфиналист за купата, след като там вече се бе класирал Ботев, елиминирал Левски.

В четвъртък е реваншът Локомотив (Пд) - Добруджа, който обаче не крие интрига след 3:0 за елитния тим в Добрич преди седмица.

Последната двойка е Лудогорец - Литекс, като шампионите спечелиха в Ловеч първия мач с 2:1.

Oще: купа на българия  локомотив софия  черноморец