Националите губят и без Бербатов

Ивелин Попов отбеляза единствения гол за България в първия мач след ерата "Бербатов" Снимка: daylife.com

Българският национален отбор по футбол записа втора загуба за 2010 г.  След 0:2 срещу Полша в началото на март, тази вечер тимът ни отстъпи с 1:2 на Белгия в приятелски мач. Попадението за нашите отбеляза Ивелин Попов в 31-та минута. За домакините се разписаха Льопон и Компани в самия край на срещата. Двубоят бе първи за нашите след като капитанът Димитър Бербатов обяви, че се отказва от националния отбор.

Минути преди началото на срещата на стадиона в Брюксел успя да се появи повиканият на пожар вратар на ЦСКА Иван Караджов. Младата надежда замени в късни следобяд получилият болки в коляното Георги Петков. С късното си пристигане той почти догони постижението на бившия си треньор в ЦСКА Любослав Пенев, който през декември пропусна първото полувреме на мача на „червените" срещу Фулъм в Лига Европа.

Караджов бе на косъм да се появи в игра оше през първото полувреме след като Николай Михайлов също имаше здравословни проблеми. Играчът на холандския Твенте обаче стисна зъби и изкара срещата. Стражът се представи на ниво като в началото на срещата спаси и дузпа, отсъдена за нарушение на Живко Миланов в наказателното поле.

„Общо взето, среден мач, опитахме се да направим по-добра организация, по-добра дисциплина . Хубавото бе, че имаше желание. Направихме добри атаки, и трябваше да ги завършим с гол. Така исках да пробваме, как ще играем срещу Англия. На моменти се получи, на моменти - не. С излизането по принуда на доста от играчите, със смените, се пообърка малко състава.

Нещата накрая не изглеждаха много добре накрая. Трябва да наблегнем на точността на подаванията, на контрола на топката. Доста грешки допуснахме, от което сами си правехме контраатаките. Имаме много сериозна работа. Не може в 93-та минута да ни хващат 3 на 1 на контраатака. Не трябваше в никакъв случай да допускаме голове в 90-та и 92-та минута. Защитната формация се представи на общо взето добро ниво, след стъписването за дузпата, мисля, че се справи. За първи път играем в почти оптимален състав, с Манолев и Миланов.Като цяло стана хубав мач, добра проверка. Това са футболистите, на които ще разчитаме, има още трима-четирима, които ще наблюдаваме", коментира треньорът Станимир Стоилов.

„Не можахме да спечелим, жалко, наистина играхме добре, през цялото време диктувахме инициативата, имахме положения, жалко, защото трябваше да победим, но пак имахме малшанс. Получих схващане на краката, както аз, така и някои други колеги, това е нормално в края на сезона. Ще се възстановим по най-бързия начин и ни очаква още един мач с Южна Африка, в който се надяваме да зарадваме себе си и цяла България, и да победим.

Излязохме за победа и днес, Ники Михайлов спаси дузпа и заслужава поздравления. Трябва наистина да поздравим всички, защото играха достойно. Нещо не ни стигна да победим, но се надявам от следващия мач България да почне да продължава. Не искам да коментирам темата за Бербатов, мога да говоря за момчетата, които са тук. С Попето, както и с всички останали, се разбираме добре. Днес България игра колективно, игра добре, всички се раздадохме на 100% и дадохме максималното. Жалко, трябваше да победим, но не успяхме", коментира Валери Божинов.

„Неприятно загубихме така накрая, много ни е яд всички, защото за две минути ни вкараха два гола. Добре се чувствам, това е нормално, не ми е за първи път да вкарвам гол. Да се надяваме да продължаваме да играем добре и да почнем да побеждаваме. Срещу ЮАР настроението ще бъде същото, надявам се този път да победим", допълни голмайсторът Ивелин Попов.