Лейтън стигна до преиграване с Арсенал

Голмайсторът Жонатан Теху (в средата) празнува успеха със съотборници и с дракончето, което е талисман на Лейтън Снимка: Getty Images

Отборът на Лейтън Ориент, който се състезава в Лига 1 - третото ниво на английския футбол, сътвори сензацията на V кръг за Купата на ФА, завършвайки 1:1 с гранда Арсенал.

За гостуването на "Мачрум стейдиъм" в Източен Лондон мениджърът на "артелеристите" Арсен Венгер реши да даде почивка на титулярите си и в резултат на ротацията на състава от единайсеторката, победила Барселона в сряда, на терена излезе единствено камерунецът Алекс Сонг.

Лейтън се противопоставиха на техничната игра на Арсенал с типично по британски  твърд футбол и дълго време успяха да удържат резултата 0:0.

Скоро след почивката чехът Томаш Росицки най-сетне проби отбраната на Ориент, но това не бе всичко - френският резервен нападател Жонатан Теху в 89-ата мин. донесе скъпоценното равенство и осигури нова мечтана среща на третодивизионния тим с гиганта от Висшата лига.

Едва ли те ще успеят да направят ново чудо и да елиминират Арсенал, но в случай, че го сторят, биха имали шанса да срещнат самите Манчестър Юнайтед на четвъртфинал според тегления днес жребий. Ако логиката възтържествува, то тогава в следващия кръг ще имаме възможност пък да се насладим на поредното издание на сблъсъка между най-опитните мениджъри в Премиършип - сър Алекс Фъргюсън и Арсен Венгер.

В другата среща от осминафиналната фаза, играна днес, Болтън успя да излъже като гост Фулъм и да го отстрани с гол на хърватина Иван Класнич.

Днес се състоя и преиграването от ІV кръг между Манчестър Сити и най-стария футболен в света Нотс Каунти, който, подобно на Лейтън, в момента се състезава в Лига 1. Този път "гражданите" не допуснаха подценяване и разбиха съперника си с 5:0. Така в сряда те ще играят с Астън Вила в най-интересния мач от V кръг.