Голове-красавци и ЦСКА се върна на върха с 5:0

Румънецът Буш ниже гол след гол в "А" група. Снимка: Sportal.bg
Румънецът Буш ниже гол след гол в "А" група.

ЦСКА показа голове-красавци, рядко виждани по родните терени, при 5:0 над Марек на стадион "Българска армия". Три от попаденията бяха от преки свободни удари, вкарани от над 25 метра.

Първо обаче се разписа с дежурния си гол румънецът Сержиу Буш, изведен сам срещу вратаря. Младокът е с 4 попадения в първите 6 кръга, като очевидно ЦСКА намери силен реализатор, който рядко пропуска.

Последва изящен фаул на Антон Карачанаков, с който резултатът стана 2:0. А новият хърватин Тончи Кукоч направо щеше да скъса мрежата с шут от 30 метра за 3:0 още до почивката.

Александър Тунчев вкара четвъртото попадение отблизо, а в последните секунди Маркиньос сложи черешката на тортата с шут по диагонала, пак от пряк свободен, който влетя в сглобката на напречната и лявата греда.

ЦСКА се върна временно на върха в класирането с 13 т., но вторият Лудогорец днес играе своя мач по-малко като гост на Локомотив (Сф). Големият мач на кръга е в неделя от 20 часа в Ловеч, където Литекс приема Левски.

Стойчо Младенов обаче изригна в свой стил на пресконференцията, вместо да се порадва на победата. "Нападат ни свои! - ядоса се треньорът на ЦСКА. - Ако отидем в "Б" или "В" група кой ще спаси ЦСКА? Томов е надеждата, ако той се провали, не е ясно какво ще стане с клуба."