Левски удари ЦСКА в 90-ата минута - 2:1!

Левски удари ЦСКА в 90-ата минута - 2:1! Снимка: Sport1.bg

Жоао Силва сложи глава пред центриране на Владимир Гаджев в 90-ата минута и донесе победа на Левски във вечното дерби срещу ЦСКА - 2:1. Успехът значи, че "сините" остават в битката за титлата, дишайки във врата на шампиона Лудогорец, който победи с 4:1 по-късно Ботев (Вр). Разликата на върха е 2 точки в полза на тима от Разград. До края има 6 кръга, включително и пряк двубой в София.

Но вечното дерби най-накрая представи зрелище. Левски поведе с късметлийски гол на Христо Йовов, чийто удар се отклони със сериозен рикошет и излъга вратаря на ЦСКА Томаш Черни. До почивката вратарят на Левски Плавен Илиев спаси удар на Марсиньо.

През второто полувреме треньорът на армейците Милен Радуканов подходи малко по-смело и пусна като резерва Мартин Камбуров. ЦСКА видимо живна, изпусна и златен шанс чрез Анисе.
В 70-ата минута Марсиньо заби рядко виждан гол, отново след немалко късмет, но - какъв гол! Бразилецът изпълни доста нескопосано пряк свободен удар в стената, а отскочилата топка падна отново на левия му крак и хафът изстреля неспасяемо воле в горния ъгъл на вратата.
Минута по-късно ЦСКА трябваше да поведе, но Спас Делев изпусна сам срещу вратаря Пламен Илиев.

В последните 10 минути натисна Левски, за който трите точки бяха жизненоважни. Резервата Гаджев центрира и мощният Жоао Силва изпревари Черни - 2:1! Синята половина на стадиона изригна, а треньорът Николай Митов полудя от радост и нахлу на терена.

Португалецът Силва, обвиняван в несръчност, носи с важен гол трета победа в столично дерби за сезона след 3:1 срещу Славия (2 попадения) и 2:1 над Локо (победен гол).