И Ботев победи Литекс

Ботев вече е на 4 точки от ЦСКА и Литекс

Ботев Пд записа победа с 2:1 над Литекс в Коматево. "Жълто-черните" се наложиха с 2:1, като двете попадения за домакините отбеляза Юнес Хамза.

Почетният гол за гостите бе дело на Кирил Десподов. По този начин пловдивчани скъсиха разликата от ЦСКА и Литекс на четири точки.

"Канарчетата" откриха резултата още в 9-та минута, когато Хамза реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Иван Горанов срещу Вандер Виейра.

В 70-та минута Йордан Христов осъществи отличен пробив по дясното крило, центрира по земя успоредно на голлинията и Хамза вкара на празна врата за 2:0 за Ботев.

Три минути по-късно Литекс върна едно попадение чрез 17-годишния Кирил Десподов.

Младокът овладя топката около центъра на терена, измъкна се от двама футболисти на "канарчетата", преодоля без проблем и централния бранител Сивард Спрокел, след което технично вкара в близкия ъгъл на Стаховяк.

До края Литекс не успя да се пребори поне за точка и Миодраг Йешич регистрира втора загуба от два мача, откакто отново пое ловчанлии.