Локомотив (Пд) победи ЦСКА с 2:0

Локомотив спечели с 2:0 срещу ЦСКА в Пловдив

Локомотив (Пловдив) спечели с 2:0 срещу ЦСКА дербито на 33-я плейофен кръг в А група, като победа на „червените" щеше да ги върне на второ място в класирането. Но ЦСКА записа второ поражение този сезон като гост на Локомотив.

С тази победа „смърфовете" сложиха край на серията си от четири мача без победа, като преди това пловдивчани паднаха от Левски, Черно море и Литекс.

Локомотив поведа 8 минути преди края на първото полувреме чрез Здравко Лазаров, който вкара от пряк свободен удар. 6 минути след почивката Мартин Камбуров удвои след дузпа, свирена за нарушение срещу Лазаров. Той беше изведен в средата на отбраната на ЦСКА, успя да преодолее бранителите, но Райс М'Боли го събори за дузпата.

В първия половин час на мача двата отбора си размениха по няколко положения, но малко преди гола на Лазаров темпото на игра беше започнало да спада.

След втория гол на Локомотив Стойчо Младенов се опита да съживи атаката на ЦСКА и вкара в игра Иван Маркович, но и това не промени ситуацията на терена. 15 минути преди края на мача Косоко пропусна единствения реален шанс за ЦСКА за гол - той получи топката от Тони Силва и от десетина метра стреля по диагонал към долния ляв ъгъл на вратата. Топката обаче беше избита от Намуши в ъглов.

До края на мача защитата на Локомотив не позволи подобни изненади и удържа победата с 2:0.