Левски изненада Лудогорец с 3:2 на "Герена"

Публиката на Левски даде своя принос за важния успех на "сините"

Левски излезе на второ място в класирането на "А" група само на точка зад лидера ЦСКА след победа с 3:2 над шампиона Лудогорец на "Герена". Успехът бе четвърти пореден за "сините" и върна усмивката на лицето на наставника Георги Иванов, който обяви, че "журналистите къде заслужено, къде пресилено" се опитали да отпишат отбора твърде рано.

Зрелището на стадион "Георги Аспарухов" си струваше, но реферът Георги Кабаков се отличи с няколко странни отсъждания. Той отсъди спорна дузпа за шампионите, спести червен картон на Владимир Гаджев и изгони пресилено Жуниор Кайсара в мача с пет гола.

Домакините откриха резултата още в 5-та минута след грешка на Владислав Стоянов, който не се намеси добре след удар от над 25 метра на Владимир Гаджев, позволи топката да се отбие от гърдите му и да отскочи към непокрития Мигел Бедоя, който отблизо я прати в мрежата.

10 минути по-късно Лудогорец получи пресилена дузпа, след като Роман Безяк падна след леко съприкосновение с Пламен Крумов. Козмин Моци стреля точно от бялата точка за 1:1. Левски възстанови преднината си в 27-та минута. Гаджев центрира от корнер от ляво, защитниците на гостите не успяха да изчистят и Георги Сърмов с мощен удар от десетина метра под гредата не даде шансове на Стоянов.

В 37-та минута Левски стигна до трето попадение. Антонио Аниете намери в дъгата пред пеналта испанския си съотборник Бедоя, който се измъкна между двама защитници на гостите, преодоля Стоянов и вкара в опразнената врата за 3:1.

В 43-та минута Кабаков показа пресилен директен червен картон на Жуниор Кайсара, който след спречкване с Веселин Минев в средата на терена при спряна игра бутна защитника на домакините.

В 78-та минута Вандерсон върна един гол за гостите, след като при опит да центрира бразилецът прехвърли Пламен Илиев и топката се заби в далечния горен ляв ъгъл на вратата на Левски. Във втората минута на добавеното време Лудогорец можеше да стигне до изравняване, но след удар на Брайън Ангуло топката се отби от напречната греда и излезе в аут.