Григор Димитров срещу Бенето във втория кръг

В третия кръг Димитров може да срещне Нишикори

Жулиен Бенето е съперникът на Григор Димитров във втория кръг на Мастърса в Шанхай. Французинът не допусна изненада и се справи с представителя на домакините Дзе Джън с 5-7 6-3 6-3. Бенето загуби първия сет, но след това не остави никакви шансове на съперника си, реализирайки 10 аса и печелейки 66% от точките си на първи сервис по време на успеха, който постигна за 2 часа и 17 минути игра.

Бенето и Григор са се срещали общо три пъти на ниво ATP, като българинът води с 2-1 победи. Последният им мач датира от миналогодишното издание на Australian Open, когато французинът стигна до единствената си победа - 6-4 6-2 6-4. През 2012 г. Григор Димитров го победи на турнирите в Гщаад и Базел.

Преди десетина дни Бенето достигна до финала на турнира в Куала Лумпур, където оказа сериозна съпротива на Кеи Нишикори, но в крайна сметка отстъпи на японеца. Интересно е, че за толкова години в професионалния тенис Бенето все още няма титла на сметката си. През този сезон балансът му е 28-23 победи/загуби, заема №30 в световната ранглиста, а най-високото му класиране е №26 от края на април 2012 г.

Ако се справи с Бенето, Григор Димитров ще срещне на осминафиналите победителя от двубоя между Кеи Нишикори и Джак Сок. При достигане до третия кръг, първата ни ракета ще прибави към актива си 90 т. за световната ранглиста и ще си осигури чек за $52,035 от наградния фонд.