Анчелоти: Роналдо реши мача

Роналдо вкара първия гол за успеха на Реал срещу Осасуна с 2:0

Треньорът на Реал Карло Анчелоти обяви, че първият гол на Кристиано Роналдо срещу Осасуна е попарил надеждите на съперника на Белия балет за евентуален успех в турнира за Купата на Краля. Роналдо, който спечели „Златната топка" след четири поредни години, в които триумфира Лионел Меси, отбеляза в средата на първото полувреме и с това Реал установи контрол над мача, спечелен накрая с 2:0.

Макар и отбелязан с късмет, голът на португалеца помогна на столичани - Роналдо отбеляза от пряк свободен удар и получи сериозна асистенция от страна на вратаря на Осасуна Андрес Фернандес, който допусна топката да мине между краката му.

През второто полувреме Анхел ди Мария вкара още един гол и с общ резултат 4:0 Реал продължава напред.

„Мачът започна както очаквахме - обясни Анчелоти. - Игра се на високи обороти, с много преса, но голът на Роналдо постави в трудно положение Осасуна. Мисля, че през цялото време контролирахме мача и успяхме първи да отбележим.

„В защита играхме сигурно и като вкарахме два гола, това се оказа достатъчно за успеха. Попадението на Кристиано беше решаващо, за да тръгне всичко в нашата посока."

На четвъртфиналите за Купата на Краля Реал ще играе с Еспаньол, а в събота гостува на Бетис в мач от Ла Лига.