Първа домакинска загуба за Берое

Берое допусна първа домакинска загуба от 2008-ма насам Снимка: БГНЕС
Берое допусна първа домакинска загуба от 2008-ма насам

Локомотив Пловдив спря успешната домакинска серия на Берое след като спечели с 1:0 в първия мач от 19-ия кръг на първенството. Единственото попадение реализира Йордан Тодоров в края на първото полувреме.  За последно Берое загуби в Стара Загора през април 2008 г. Тогава ЦСКА спечели също с 0:1 след гол на Флорентин Петре.

С трите точки Локомотив Пловдив се измъкна от зоната на изпадащите. Смърфовете вече имат 15 т. с една повече от Локомотив Мездра.

Двубоят под Аязмото днес не предложи нищо интересно през първите 45 минути. Положенията бяха изключително малко. Домакините видимо изпитваха затруднения в средата на терена заради отсъствието на контузения Слави Жеков.

В 42-та минута защитника Станислав Бачев допусна фрапантна грешка като изпусна зад гърба си Данчо Тодоров. Бившият играч на ЦСКА стреля от 12 метра, останал сам срещу вратаря Боян Пейков и отбеляза второто си попадение с черно-бялата фланелка.

През второто полувреме домакините опитаха да изравнят.  Георги Андонов и Искрен Писаров отправиха силни удари, но те бяха спасени от Стоян Ставрев. Данчо Тодоров пък отново бе най-опасен в предни позиции за пловдивчани.

До края на мача Берое така и не успя да сътвори чисто голово положение. Данчо Тодоров и Гарра Дембеле пък пропуснаха от добри позиции да накажат нови неубедителни изяви на Станислав Бачев.