Цвети Пиронкова разгроми Винчи

Цвети не остави шансове на 14-та в схемата италианки.

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира в Доха, Катар с награден фонд 2 440 070 долара.

Преминалата през квалификациите българка надделя с категоричното 6:3, 6:3 над поставената под номер 11 в основната схема Роберта Винчи (Италия).

26-годишната пловдивчанка продължава добрите си изяви от началото на годината, а в следващия си мач ще се изправи срещу номер 55 в света Моника Бек (Германия).

Тя от своя страна отстрани Мона Бартел със 7:6(5), 6:2.

Италианката по принцип е много неудобна съперничка за Цвети, която имаше 3 загуби от 3 мача срещу нея. В Доха обаче българката не и остави шансове.

Първият сет започна с три поредни гейма за Пиронкова, след което италианката взе подаването си и върна пробива. Ракета номер 1 на България обаче направи нов пробив, а при 5:3, макар и с трудности, успя да затвори сета.

Във втората част предимството на Пиронкова бе още по-голямо. Тя спечели първите четири гейма, а при 5:2 сервираше за мача. В крайна сметка Цвети стигна до ново 6:3 и след 71 минути спечели мача срещу 14-та в световната ранглиста.

Благодарение на третата си поредна победа в Доха, пловдивчанката си осигури чек за 12 900 долара и 90 точки за световната ранглиста, които ще я върнат в топ 50 през следващата седмица.