Барселона загря за Реал с разгром над Алмерия

Лионел Меси вкара хеттрик срещу Алмерия и вече има 101 гола в Примера Дивисион Снимка: getty images
Лионел Меси вкара хеттрик срещу Алмерия и вече има 101 гола в Примера Дивисион

Барселона записа най-убедителната си победа през този сезон в Примера Дивисион. Тази вечер в среща от 12-ия кръг на шампионата каталунците разбиха с 8:0 Алмерия като гост. Хеттрик за Барса вкара Лионел Меси, две попадения добави Боян Къркич, останалите попадения добавиха Иниеста (19), Акасиете (27 - автогол) и Педро (35). Убедителният успех идва малко повече от седмица преди дербито с Реал (Мадрид). Първото издание на Ел Класико ще се играе на 29 ноември, в 13-ия кръг, на "Ноу Камп".

Заради по-лекият противник Хосеп Гуардиола остави на пейката един от основните си играчи - защитника Жерар Пике. Световният шампион с Испания се върна с контузия след контролата с Португалия в средата на седмицата, освен това има натрупани четири жълти картона. Пето предупреждение щеше да го извади от участие в дербито с Реал (Мадрид). На негово място дебютира юношата Андреу Фонтас. Само по едно полувреме изиграха Шави и Андрес Иниеста, които след почивката бяха заменени от Кейта и Тиаго Алкантара.

С попаденията си тази вечер Лионел Меси има вече 101 гола в Примера Дивисион с екипа на Барселона. Единствено Сесар Родригес (195), Ласло Кубала (131) и Самуел Ето`О (108) са вкарвали повече от 100 гола за каталунския гранд в шампионата. Меси е вторият най-млад играч в историята, който отбеляза над 100 гола в шампионата. Аржентинецът е на 23 години 149 дни и единствен Раул Гонсалес (22 години и 193 дни) е бил по-млад, когато стори това на 15-ти април 2000-та година.

Аржентинецът вече има серия от 8 поредни мача за Барселона, в които бележи гол. Рекордът му до момента бе 6 поредни срещи, във всяка една от които е бележил. Общият брой на попаденията му за Барселона и Аржентина пък през тази година е 55.

За Барселона това бе шеста победа като гост през този сезон. Това е най-добрия старт на каталунския клуб в историята на Примера. Тимът допусна едва 3 гола на чужд терен, вкарвайки 21 в тези мачове. С успеха днес Барселона изравни постижението на Реал (Мадрид) от сезон 1991/92, когато „белите" стартираха с шест победи като гост.

В ранния мач от кръга Валенсия и Вилярел завършиха 1:1. Ариц Адурис вкара за "лос че", а Джузепе Роси изравни за Виляреал. Валенсия завърши мача с 10 души след като в 80-ата минута Мариус Станкевичус бе изгонен след втори жълт картон. Ремито остави преднината на Виляреал пред Валенсия в класирането на три точки. „Жълтата подводница" има 24 точки срещу 21 за Валенсия.