Надал продължава след 39 минути игра

Надал е основен фаворит в Мелбърн.

Рафаел Надал се класира за втория кръг на Aустрелиън оупън след, след като опонентът му Бърнард Томич се отказа след края на първия сет заради контузия.

Мачът продължи само 39 минути, след като австралиецът получи мускулно разтежение.

Надал спечели първата част с 6:4. Той реализира един пробив при единствената си възможност в сета - в деветия гейм, който се оказа напълно достатъчен, за да го затвори с 6:4.

В следващия кръг испанецът ще срещне друг представител на домакините - Танаси Кокинакис, който отстрани Игор Сайслинг (Холандия) със 7:6(4), 0:6, 7:6(3), 6:2 по-рано днес.

Анди Мъри се завърна по кортовете на турнирите от "Големия шлем" с впечатляваща победа с 6:1, 6:1, 6:3 над японеца Го Соеда, с което се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Шотландецът беше изиграл само два мача след операцията срещу травма в гърба през септември, но демонстрира добра форма по време на първата си среща в Мелбърн.

Мъри, поставен под номер четири в основната схема на турнира, успя да отстрани японския си съперник след едва 87 минути игра на корта.

Роджър Федерер победи с 6:4, 6:4, 6:2 местния тенисист Джеймс Дукуърт.

За Федерер това беше 57-и поред турнир от Големия шлем, в който взема участие. Досега той делеше първото място с южноафриканеца Уейн Ферейра.