Бербатов игра при победата на Монако в Леверкузен | sportcafe.bg

Бербатов игра при победата на Монако в Леверкузен

27.11.2014, 09:30 (обновена 27.11.2014, 09:36)
бербатов срещу нант, 24 август 2014 0-1 с гол на фалкао

Бербтов се завърна след лечение на контузия.

Димитър Бербатов започна като титуляр и игра до заключителните секунди при победата на Монако с 1:0 като гост на Байер Леверкузен. С трите точки "монегаските" направиха решителна крачка към фазата на директни елиминации в Шампионската лига.

Монако изостава на точка от "аспирините" преди последните мачове, а Зенит е трети с още една изоставане. Четвъртото място е за Бенфика, загубил с 0:1 от руснаците.

Бербатов, който беше заменен от Ласина Траоре в добавеното време на мача, все дейно участие в атаката за попадението на Монако.

Гостите от Княжеството тръгнаха по десния фланг в 72-та минута на срещата, когато Бербатов пусна извеждащ пас към Набил Дирар.

Той пък от своя страна центрира добре в наказателното поле, където непокритият Лукас Окампос вкара за 1:0. Португалското крило Дани вкара единствения гол за победата на Зенит Санкт Петербург с 1:0 над Бенфика.

Капитанът на Зенит се разписа в 79-та минута на мача, след като получи хубав пас от Хълк и вкара топката в мрежата на Бенфика от близко разстояние.

Португалците можеха да вкарат малко преди попадението на Зенит чрез Луизао, но бранителят на португалския тим пропусна отличен шанс. В добавеното време той получи и червен картон.

Oще: байер леверкузен  монако  шампионска лига