Огромното разочарование на Краси Анев след спринта на Олимпиадата: Ние сме просто пълнеж

Краси Анев бе изключително разочарован от класирането си в спринта Снимка: Getty Images
Краси Анев бе изключително разочарован от класирането си в спринта

Красимир Анев определи българите и останалите биатлонисти около нас в класирането като "пълнеж", резултат от лошото финансиране на спорта в по-малките държави.

Това бе първият старт за мъжете в биатлона на ПьонгЧанг 2018. Победител стана Арнд Пайфер, а фаворитите Мартен Фуркад и Йоханес Тингес Бьо дори не се качиха на подиума. И двамата направиха по три грешки още на легналия. Французинът финишира осми, а Бьо остана чак 31-ви.

Краси завърши на 37-о място в спринта на 10 километра на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг.

"Нищо не се променя. Ние сме пълнеж. Пълнеж за големите, за да има кого да побеждават. Те са с финансирането.

Надявам се в преследването да бъдем по-добре. Ските трябва да бъдат още по-добре, въпреки че и днес не ги усещах много зле. Но винаги може още повече", каза Анев в ефира на Евроспорт България след състезанието.

Анев, Владимир Илиев и Антон Синапов ще стартират в преследването на 12.5 километра в понеделник.