Лудогорец загря за Стяуа с бой над ЦСКА

Апостол Попов (вляво) сбърка фатално при първия гол на Лудогорец Снимка: Sportal.bg
Апостол Попов (вляво) сбърка фатално при първия гол на Лудогорец

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 с болшинството от резервните си футболисти в дербито от 5-ия кръг на първенството на стадиона в Разград.

Наставникът на "орлите" Георги Дерменджиев даде почивка на повечето си основни футболисти заради предстоящото гостуване на Стяуа в първия плейоф за влизане в групите на Шампионската лига във вторник.

Прекроеният състав обаче се справи със задачата и Лудогорец показа, че има по двама равностойни футболсисти на всички постове.

В 30-та минута Шоко разигра няколко двойни подавания с Абало и Хамза, след което центрира отлично по земя, към Мисиджан, който успя да изпревари Апостол Попов и да вкара с изстрел от 5-6 метра.

Вторият гол падна още в началото на второто полувреме. Ешпиньо подаде към Мисиджан, който центрира отлично и Хамза с глава покачи на 2:0.

Буш и Тунчев имаха шанс да се разпишат за ЦСКА, но резултатът остана непроменен.

С победата Лудогорец се изравни по точки с "армейците" и двата отбора имат по 10 след 3 победи, 1 равен и 1 загуба.

В другия съботен мач Берое победи Славия с 2:0 на "Овча Купел", след което феновете на "белите" поискаха оставката на наставника Милен Радуканов.