Григор показа мощ и характер

16.01.2014, 12:32 (обновена 16.01.2014, 19:43)
григор - първи кръг на Аус Оупън 2014

Григор започна втория сет от 0:3.

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис след  победа над тайванеца Йен-Хсун Лу с 3:0 сета.

Първата ни ракета не остави много шансове на съперника си, но мачът премина през перипетии и успехът не дойде лесно. Първо жегата отложи старта му с няколко часа, а след това бе прекъснат заради дъжд при резултат 6:3, 6:3, 2:1 в полза на българина.

Григор показа психика във втората част, която започна с 3:0 в полза на Лу, но се съсредоточи и повече не даде гейм на азиатския си противник - поведе с 2:0 сета след ново 6:3.

В първия сет един пробив се бе оказал достатъчен за успеха на Димитров (6:3).

Прекъсването оказа своето влияние и българинът не затвори лесно мача, въпреки че поведе с 4:1 в заключителния сет. Лу изравни до 4:4, а след това двамата печелеха гейм за гейм до 6:6.

Тайбрекът беше много драматичен и продължителен. Двамата тенисисти постоянно си разменяха минипробиви, но в крайна сметка българинът демонстрира характер и се наложи с 13:11.

Нашето момче реализира 15 аса срещу само 2 на тайванеца.

Следващият съперник на Димитров ще бъде излъчен от победителя от двойката Милош Раонич - Виктор Ханеску.

Oще: аустрелиън оупън  григор димитров  тенис