Невяна Владинова спечели злато на обръч от Световната купа | sportcafe.bg

Невяна Владинова спечели злато на обръч от Световната купа

06.08.2017, 14:22 (обновена 06.08.2017, 16:02)

Снимка: © facebook/BRGF

Грацията ни получи оценка от 18.850 на финала в Минск

Българската състезателка по художествена гимнастика Невяна Владинова спечели златен медал във финала на обръч за Световната купа в Минск.

Грацията ни получи оценка от 18.850 за изпълнението си на този уред, изпреварвайки рускинята Александра Солдатова (18.550) и представителката на домакините Катерина Галкина (18.200).

Освен това Владинова спечели сребърен медал на бухалки и бронз във финала на лента, като по този начин завоюва пълен компект медали от надпреварата.

В многобоя Невяна Владинова остана без медал, след като се нареди на пето място, точно пред другата ни представителка Катрин Тасева. Двете звършиха съответно 7-а и 6-а на финала на топка в беларуската столица.

Oще: 2017  беларус  грация  златен медал  минск  невяна владинова  обръч  победа  резултат  световна купа  уреди  художествена гимнастика