Двама контузени в ЦСКА след първата контрола

Мишел Платини и Фабрицио Грило напуснаха контузени още в първия мач на ЦСКА в Турция Снимка: БГНЕС

Двама от играчите на ЦСКА получиха контузии и бяха заменени принудително по време на първата контрола на „червените" в Турция. „Армейците" биха с 2:0 хита в „Б" група Лудогорец. В лазарета след двубоя се озоваха Мишел Платини и Фабрицио Грило, а състоянието им тепърва ще се изяснява.

През първото полувреме на двубоя проблеми имаха и Виданов, Попов и Бандаловски, но след срещата стана ясно, че те ще бъдат на разположение на наставника Милен Радуканов. Попаденията за ЦСКА днес вкараха Маркиньос и Лукас Трекаричи.

„Добра проверка, чудесни условия както виждате, въпреки дъжда. Този път моите играчи се раздадоха докрай, което също ме радва. Направихме доста положения, вкарахме и два гола.

Може да обобщим, че след като изиграхме приятелски мачове с четири тима от нашата Б група, завършваме един мини-етап от своята зимна подготовка. Предстоят ни вече по-важните мачове, поради това днес пуснах през двете полувремена два различни състава. От следващият мач това едва ли ще е така.

Това, което казах на тръгване от София по отношение на евентуални нови чуждестранни попълнения е същото. Няма развитие. Имам 28 здрави играчи, сега работя с тях. До 5-6 дни и Шеридън ще започне да тича. Макенджиев ще играе в последните няколко контроли. След като стана ясен окончателният списък от контролите на турска земя, вече съм много доволен от това което ни предстои. Особено от уреденият сблъсък срещу Металург (Донецк)", коментира след двубоя треньорът на ЦСКА Милен Радуканов.