Локо взе битката за Пловдив и е на четвъртфинал

Феновете на Ботев нямаха поводи за радост в сряда. Снимка: Sportni.bg
Феновете на Ботев нямаха поводи за радост в сряда.

Локомотив взе дербито с Ботев с 2:1 като гост в Коматево и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България след 1:1 на "Лаута". И трите попадения паднаха в последните десетина минути, като първи "канарчетата" поведоха, след което позволиха на съперника да се добере до пълен обрат.

В мача на няколко пъти припламнаха искри. В 44-ата минута за малко да избухне скандал на терена. Мартин Камбуров препъна Роман Инез от Ботев. Защитникът на "канарчетата" му го върна, ритайки го без топка. Последваха леки сблъсъци между играчите, но обстановката бе успокоена, а Инез получи жълт картон от съдията Георги Кабаков.

Още в първата минута на второто полувреме Иван Цветков изведе Мариян Огнянов срещу вратаря на "черно-белите" Йордан Господинов. Халфът на "канарчетата" посегна с крак да стреля, ритна плонжиралия и хванал топката вратар. В резултата на това Йордан Господинов напусна терена контузен, а Мариян Огнянов получи жълт картон.

В 57-ата минута локомотивци организираха перфектна контраатака, Богомил Дяков навлезе в наказателното поле на Ботев и подаде към Мартин Камбуров. Вратарят на "канарчетата" Адам Стаховяк не се намеси сполучливо. Топката попадна в Мартин Камбуров, който стреля. Коженото кълбо се удари първо в крака, после в ръката на падащия защитник на Ботев Йордан Христов.

"Черно-белите" поискаха дузпа, но съдията Георги Кабаков даде сигнал играта да продължи. В 64-ата минута Момчил Цветанов напредна, изведе наудобна позиция Иван Цветков, последва удар, но Александър Витанов хвана топката. Четири минути по-късно Йордан Христов центрира в наказателното поле на Локомотив, където Иван Цветков падна след сблъсък в противников играч, но съдията Георги Кабаков не отсъди дузпа.

Момчил Цветанов излезе на чиста позиция в 70-ата минута, но бе настигнат от Венелин Филипов, последва шпагат на футболисти на Локо и топката излезе в ъглов удар. "Смърфовете" отговориха чрез Янко Сандански, който стреля опасно в 75-ата минута, но топката излезе в аут. В 82-ата минута Ботев стигна до гол. Момчил Цветанов центрира, Лъчезар Балтанов продължи топката с глава към Иван Цветков, който също с глава откри резултата за 1:1.

Локомотивци реагираха бързо. В 84-ата минута Емерик де Врийзе пробва пас към Мартин Камбуров, но топката се удари в гърба на белгиеца, след което попадна във Венелин Филипов, който с красив диагонален удар изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Адам Стаховяк. В 90-ата минута локомотивци стигнаха до победата след груба грешка на Роман Инез.

Френският защитник на Ботев сбърка фатално при връщането на топката, тя попадна в Бирсент Карагарен, който хладнокръвно отбеляза за 1:2. Две минути по-късно последваха разправии на терена, с главно действащо лице защитникът на Ботев Пламен Николов, който хвана за гушата Богомил Дяков, падна и жълтия картон на съдията, а след това защитникът на "канарчетата" и бе изгонен от игра.

Турнир за Купата на България, осминафинали - втора среща:
Ботев (Пловдив) - ЛОКОМОТИВ 1926 (Пловдив) 1:2 (0:0)
голмайстори: 1:0 Иван Цветков 82, 1:1 Венелин Филипов 84, 1:2
Бирсент Карагарен 90
червен картон: Пламен Николов (Ботев)- 90+2
* Локомотив (Пловдив) се класира с общ резултат 2:3, първата
среща 1:1

Черно море също се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България. Варненци отстраниха Славия, след като реваншът в София завърши наравно 2:2. В първата среща "моряците" победиха с 2:0.

В 33-ата минута Мирослав Манолов даде аванс за гостите от Варна, след като стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в Димитър Везалов и влезе във вратата на "белите".

Само девет минути по-късно Жереми Манзоро изравни с удар отблизо, след като Душан Савич шутира, топката се отби в защитник и французинът нямаше проблеми да я вкара зад голлинията. В последните секунди на полувремето нова грешка в защитата на домакините позволи на Живко Петков да изведе Черно море отново напред в резултата.

В 72-ата минута "белите" достигнаха до второ попадение, което беше почетно с оглед на резултата от първата среща. Манзоро центрира и Карлос Фонсека засече топката във вратата на варненци за крайното 2:2 в София.