Интер с нова издънка, Ювентус доближи тройката

Интер допусна нова издънка в серия А след поражение от Киево Снимка: getty images
Интер допусна нова издънка в серия А след поражение от Киево

Европейският клубен шампион Интер записа пореден провал през този сезон под ръководството на Рафаел Бенитес. Днес "нерадзурите" паднаха с 1:2 при гостуването си на Киево. Поражението смъкна 18-кратният италиански първенец на шеста позиция в калчото с равен брой точки със седмия Палермо.

В 30-та минута голмайсторът на Киево Серджо Пелисиер с глава прати топката неспасяемо във вратата на шампиона за 1:0. Това бе пети гол в десет мача за голмайстора на веронци. В 82-ата минута Давиде Москардели направи 2:0, а в края на мача Самуел Ето'о отбеляза почетното попадение за шампионите.

Поражението усложни ситуацията около наставника на Интер Рафаел Бенитес. Още след загубата от Милан в предишния кръг в медиите в Италия се появиха спекулации за уволнението му, но в последствие ръководството на „нерадзурите" му гласува доверие. Бенитес обаче бе с ултиматум за две задължителни победи - срещу Киево и срещу Твенте в Шампионската лига. Първата възможност бе пропусната и при нов провал треньорът може да се раздели с поста си.

В друга среща от кръга Лацио завърши 1:1 с Парма, но загубените две точки отдалечиха „орлите" от лидера Милан. В редиците на "дуковете" като титуляр започна българският национал Валери Божинов, който обаче бе заменен в началото на втората част.

Най-интересното в мача се случи преди почивката. В 24-ата минута ветеранът в редиците на Парма Ернан Креспо се разписа с глава, като по този начин аржентинецът наказа бившия си отбор. Това бе гол №2 за Креспо през сезона в Серия "А", с което нападателят се изравни по този показател с Божинов. В самия край на първата част обаче Серджо Флокари се пребори за една топка при един ъглов удар и с глава голаджията изравни - 1:1.

Успех в 13-ия кръг записа Ювентус. Тимът от Торино би с 2:0 Дженоа на стадион "Луиджи Ферарис". Попаденията за 27-кратните шампиони паднаха преди почивката - след автогол на вратаря на "грифоните" Едуардо и хубаво изпълнение на сръбския халф Милош Красич.

С този успех Ювентус се доближи до тройката в класирането. Тимът от Торино е на една точка от третия Наполи, който би с 4:1 Болоня и запази третата си позиция, на три от втория Лацио и на шест от лидера Милан. Дженоа остава на девето място.