Литекс победи Локо Сф в "Надежда"

Литекс си върна за загубата в предпоследния кръг на миналия шампионат, която предизвика много дискусии. Снимка: Sport1.bg

Вторият кръг на "А" група започна с втора победа за Литекс. След като миналата седмица "оранжевите" разгромиха Нефтохимик, снощи се поздравиха с успех с 2:0 като гост на Локомотив София. Феновете в "Надежда" бяха бесни от представянето на своите и продължиха войната си с наставника Емил Велев, който не е желан от тях.

На старта на първенството столичните "железничари" завършиха 2:2 при гостуването си на Пирин Гоце Делчев, като успяха да наваксат два гола пасив. Вилмар Джордан изведе Литекс напред в резултата в 15-та минута. Нападателят бе изведен чудесно от Юрген Джазула и сам срещу вратаря Валентин Галев откри.

Двата тима продължиха да създават положения, а няколко минути след това топката се отби в напречната греда на домакините след удар на Ваюши. В самото начало на второто полувреме домакините пропуснаха най-чистото си положение да възстановят равенството.

Искрен Писаров засече с глава центриране от дясното крило, след като бе оставен абсолютно непокрит на метри от Илко Пиргов. Стражът на Литекс показа класа и отрази удара на Писаров, но топката попадна на пътя на Крум Бибишков, който обаче не успя да я засече в опразнената мрежа, след като я прати далеч встрани от вратата.

Минута преди края на редовното време Литекс организира бърза контраатака и Симеон Славчев оформи крайното 0:2.