Блестяща Невяна Владинова е на финал в художествената гимнастика | sportcafe.bg

Блестяща Невяна Владинова е на финал в художествената гимнастика

19.08.2016, 23:54 (обновена 20.08.2016, 00:13)
невяна владинова

Снимка: © Webcafe.bg

Владинова направи четири страхотни изигравания с отделните уреди и заслужи шестата позиция

Невяна Владинова се класира с убедителен резултат за финала в многобоя по художествена гимнастика.

След четири страхотни изигравания на отделните уреди българката зае шестото място в квалификацията. В последното си съчетание за днешния ден, на лента, Владинова получи оценка от 17.800 и общият й сбор достигна 70.966.

Преди това тя получи 17.666 на обръч, 17.700 на топка и 17.800 на бухалки. Така Владинова се нареди в челната десетка, която ще участва на финала. Финалното състезание в многобоя е в събота и започва в 18:40 българско време. Състезателките ще започнат от нулата, без да се зачитат оценките им от квалификацията.

В днешната квалификация на първо място се изкачи рускинята Маргарита Мамун със 74.383, а световната шампионка Яна Кудрявцева, също от Русия, остана втора със 73.998. Трета беше украинката Ганна Ризатдинова със 73.932.

Останалите финалистки заедно с Владинова са Мелитина Станюта (Беларус), Сон Йон Джае (Корея), Каролина Родригес (Испания), Марина Дурунда (Азербайджан), Катерина Халкина (Бeларус) и Ксения Мустафаева (Франция).

Oще: бухалки  грация  изигравания  индивидуален  квалификация  лента  многобой  невяна владинова  обръч  оценка  сбор  топка  уреди  финал  художествена гимнастика