Левски остана на върха в "А" група

Черноморец игра домакинството си срещу Сливен в... Сливен Снимка: BGNES
Черноморец игра домакинството си срещу Сливен в... Сливен

Левски остана първи в класирането на "А" група след изиграването на всички срещи от VІ кръг, след като отборите на Черноморец и Сливен завършиха 0:0.

Въпреки че по програма домакини бяха "акулите", мачът се игра на ст. "Хаджи Димитър" в Сливен заради ремонта на тревното покритие на ст. "Лазур" в Бургас.

Двубоят се проведе пред едва 200 зрители. Футболистите на Сливен имаха надмощие през по-голямата част от мача и дори изпуснаха да стигнат до победата.

Два отменени гола за домакините спасиха тима на Красимир Балъков от загуба.

В 69-та минута Ямуков вкара за Сливен, но попадението му беше отменено, тъй като доста преди топката да стигне до него, страничният съдия бе вдигнал флага заради засада на Деян Христов.

В 78-та минута, след като Христов стреля от фаул, топката срещна десния стълб на вратата на Борел, а след това Миндев вкара при добавката, но голът отново не бе признат заради засада.

Крайният резултат не донесе промяна в позициите и на двата отбора в таблицата с класирането. Черноморец остана втори с актив от 14 точки, докато водачът Левски има 15, а Сливен продълава да е в зоната на изпадащите - на 14-то място с 4 точки.