Серина Уилямс с трета титла в Рим

Американката е първата тенисистка с три титли от началото на сезона Снимка: iitp.com
Американката е първата тенисистка с три титли от началото на сезона

Серина Уилямс (САЩ) защити титлата си от "Мастърса" в Рим след категорична победа над представителката на домакините Сара Ерани.

Американката даде само три гейма на съперничката си за крайното 6:3, 6:0 след малко повече от час игра.

Уилямс проби на два пъти в първия сет, който продължи 50 минути, а Ерани получи контузия и доигра трудно мача.

Тя стана първата италианка, която достига до финала на турнира в последните 29 години.

За последно пред родна публика триумфира Рафаела Реджи през 1985 година.

За Уилямс това бе седма победа в седем мача срещу Ерани. Американката е първата тенисистка с три титли от началото на сезона.