Германия удари Англия на "Уембли"

Току що Мертезакер е пронизал Джо Харт.

Англия записа втора поредна загуба в контрола на "Уембли", след като във вторник вечерта отстъпи с 0:1 на Германия в последната си проверка за годината.

Гол на Пер Мертезакер с глава в края на първото полувреме направи разликата между двата отбора в иначе равностойния мач.

При корнер топката бе изчистена, но попадна в Тони Кроос, който отново центрира и този път Мертезакер заби кълбото във вратата за 0:1.

Англия опита да отговори в 44-та минута като Стивън Джерард отправи далечен изстрел профучал над вратата.

На вратата за Англия се завърна Джо Харт, който се отличи с добро спасяване на удар на Марко Ройс от точката за изпълнение на дузпа.

До края нов гол не падна и островитяните записаха две поредни загуби за първи път от две десетилетия.

Англия - Германия 0:1
0:1 Мертезакер (39)

АНГЛИЯ: Харт, Уокър, А. Коул (Гибс 53), Ягиелка, Смолинг, Клевърли (Уилшир 64), Джерард (Хендерсън 56), Лалана (Ламбърт 76), Рууни (Баркли 71), Таунзънд, Стъридж

ГЕРМАНИЯ: Вайденфелер, Шмелцер (Янсен 46), Боатенг (Хумелс 46 (Хьоведес 65), Мертезакер, Вестерман (Дракслер 67), С. Бендер, Л. Бендер, Ройс (Шюрле 82), Кроос, Гьотце, Крузе (Сам 56)

Англия - Германия 0:1 0:1 Мертезакер (39) АНГЛИЯ: Харт, Уокър, А. Коул (Гибс 53), Ягиелка, Смолинг, Клевърли (Уилшир 64), Джерард (Хендерсън 56), Лалана (Ламбърт 76), Рууни (Баркли 71), Таунзънд, Стъридж ГЕРМАНИЯ: Вайденфелер, Шмелцер (Янсен 46), Боатенг (Хумелс 46 (Хьоведес 65), Мертезакер, Вестерман (Дракслер 67), С. Бендер, Л. Бендер, Ройс (Шюрле 82), Кроос, Гьотце, Крузе (Сам 56)