Иванов загуби на 1/4-финала, но продължава на репашажите | sportcafe.bg

Иванов загуби на 1/4-финала, но продължава на репашажите

09.08.2016, 19:30 (обновена 09.08.2016, 19:34)
рио 2016, ивайло иванов, джудо, травис стивънс

Българинът Ивайло Иванов допусна загуба на четвъртфиналите в категория до 81 килограма на турнира по джудо на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Българинът загуби с "ипон" от Травис Стивънс (САЩ) в 1:57 минута от началото на мача, но продължава на репешажите.

Американецът успя да затисне Иванов и го задържа достатъчно, за да стигне до победата.

"Просто подцених ситуацията, моя грешка и той ме задържа. Малко съм изнервен от загубата, но ще се мобилизирам и ще продължа напред", каза Ивайло Иванов пред БНТ след загубата.

На репешажите по-късно днес българинът ще срещне Матео Маркончини (Италия).

Преди четвъртфиналите Иванов победи Франк Де Вит (Холандия) с "ипон" и Сънсу Ли (Република Корея) с "вадзари".

Oще: бразилия  джудо  ивайло иванов  ипон  олимпиада  олимпийски игри  репашажи  рио 2016  рио де жанейро  травис стивънс