Шарапова за Иванович: Премерете й кръвното! | sportcafe.bg

Шарапова за Иванович: Премерете й кръвното!

17.08.2014, 15:41 (обновена 17.08.2014, 15:44)
иванович, лекарска помощ в синсинати 2014

Моментът, в който бе оказана помощ на сръбската тенисистка

Напрежение, емоции и драма съпътстваха полуфиналния двубой в Синсинати между Мария Шарапова и Ана Иванович, който бе решен в три сета след 2 часа и 46 минути здрава битка.

Въпреки че не оказа незабавно влияние върху развоя на мача, един от най-запомнящите се моменти от него бе във втория гейм на решителната трета част, когато Иванович прекъсна играта и поиска намеса на физиотерапевта, който я прегледа и дори премери кръвното ѝ налягане пред слисания поглед на Маша.

"Така и не успях да си обясня какво беше това. Не знам. Може да е било някакво безпокойство или нещо от този сорт. Не съм сигурна как се стигна до меренето на кръвно. Изиграхме доста дълги и оспорвани точки след това и тя изглеждаше добре", заяви Шарапова след мача.

Иванович обясни, че се е наложила лекарска намеса, тъй като ѝ се е гадело. "Мисля, че бях яла нещо развалено. Когато се появи треньорът ми, му казах, че не чувствам добре и че ме боли коремът. Дадоха ми хапчета и след няколко гейма състоянието ми се подобри", каза Ана.

Но Мария е убедена, че случката е разстроила играта ѝ. "Определено оказа влияние. Най-малкото мачът бе прекратен. Не знаеш какво се случва. Контузена ли е или какво? А след това не получаваш отговор", заяви приятелката на Григор Димитров.

Рускинята не пропусна да се заяде със съперничката си и по време на мача. Това стана в третия сет, когато двойна грешка на Мария доведе до връщането на пробива и равенство в резултата за 4-4. В този момент Шарапова се обърна към рефера с думите: "Проверете ѝ кръвното", потупквайки се с ракетата около свивката на лявата ръка.

Маша буквално гори на корта и това не е първият случай, в който изпуска нервите си. Шарапова определено не обича медицинските прекъсвания, а историята помни още няколко случая, в които "настъпи" словесно свои опонентки.

Мария има история и с Агнешка Радванска, която определи крясъците ѝ на корта като "много досадни и прекалено шумни" преди две години на Australian Open. Полякинята тъкмо бе загубила от Виктория Азаренка на четвъртфиналите, когато думите ѝ бяха цитирани.

"Тя не си ли е вече в Полша? Кога е имала шанса да го каже?", контрира Шарапова.