Арсенал дръпна с 5 точки

03.11.2013, 12:18 (обновена 03.11.2013, 12:23)
арсенал радост - ШЛ 2012

Арсенал взе дербито с Ливърпул.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер беше доволен след победата с 2:0 над Ливърпул. Французинът обаче се изказа умерено след мача на "Емиратс".

"Важно е да убедим хората, че можем да печелим тези големи мачове. Направихме го по убедителен начин, което е още по-важно. Това беше важна победа за отбора", сподели Венгер.

Арсенал вече води с 5 точки на Ливърпул и Челси, след като лондончани отстъпиха с 0:2 при визитата си на Нюкасъл.

Иначе Санти Касорла и Аарън Рамзи реализираха попаденията за "артилеристите" срещу Ливърпул, който бе далеч от най-добрата си продукция през сезона.

Димитър Бербатов изведе Фулъм с капитанската лента срещу бившия си отбор Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" решиха мача още през първите двайсетина минути на двубоя.

С три попадения на ръба на засадата на Валенсия, Ван Перси и Рууни шампионите поведоха с 3:0 и макар че позволиха да бъдат натиснати през втората част, си тръгнаха с лесен успех от западен Лондон. 1:3 на "Крейвън Котидж".

Александър Тонев остана на резервната скамейка при равенството 0:0 на неговия Астън Вила при гостуването на Уест Хам в друг мач от десетия кръг на Премиър лийг.

Равенството донесе 11-а точка на Вила, с което отборът на Тонев заема 13-а позиция. Уест Хам пък е с едно място по-надолу с десет.

Oще: арсенал  висша лига  димитър бербатов  ливърпул  манчестър юнайтед  фулъм