Разочароващ дебют за Багата в UFC

Багата не успя да покаже нищо от богатия си арсенал и загуби и петте рунда в 25-минутната битка Снимка: Getty Images
Българинът започна много сковано и в първите два рунда, които отидоха безпроблемно на сметката на Дос Сантос, почти не пусна удар.
Багата изигра пълните пет рунда срещу бившия шампион Жуниор дос Сантос, но загуби и петте, допускайки поражение след единодушно съдийско решение 45-50.

Снимка: Getty Images
34-годишният бразилец бе доволен от победата и въпреки лошия мач, показа уважение към Багата: „Той имаше само една загуба в кариерата си. Заслужава да бъде в UFC – най-голямата ММА организация в света.“

Благой Иванов загуби дебютния си мач в най-известната ММА верига в света – UFC, след 25 минути в клетката.

Двубоят беше главно събитие на UFC Fight Night, което се проведе в Бойси, Айдахо.

В третия рунд започна да скъсява дистанцията и нанесе две добри комбинации, но така и все още не опитваше да свали противника си на земята.

В четвъртия и петия силите започнаха да напускат Багата и Дос Сантос доминираше напълно. Бразилецът допускаше и грешки, но Благой бе пракелно изморен, за да ги накаже.

Едва ли, това е начинът, по който Багата искаше да проведе мача си. Българинът не опита нито веднъж тейдаун, пусна само два-три кика и нито веднъж не успя да завърши добра комбинация.

Това бе второ поражение за Иванов, който вече е със статистика от 16-2. Дос Сантос пък вече е с рекорд от 20-5, като се върна на победния път след загубата с нокаут в първия рунд от Стипе Миочич през май 2017-а в мача за титлата в тежка категория.

34-годишният бразилец бе доволен от победата и въпреки лошия мач, показа уважение към Багата.

„Той имаше само една загуба в кариерата си. Заслужава да бъде в UFC – най-голямата ММА организация в света“, каза в интервюто си след победата Дос Сантос.