Изненадите на Ботуша започнаха

Звездният Наполи се провали у дома.

След 4 поредни загуби, новакът в серия "А" Сасуоло спечели първата си точка. И то каква - като гост на един от фаворитите за титлата Наполи.

Междинният кръг трябваше да премине спокойно за южняците, които мислят за тежките мачове с Дженоа, Арсенал и Рома, но моментното отпускане им костваше 2 важни точки в борбата за скудетото.

Рафаел Бенитес направи някои промени в състава си - по традиция той разчита на ротации, но все пак започналите като титуляри Игуаин и зад него Мартенс, Хамшик и Пандев не успяха да отбележат с гол повече от Сасуоло.

Шампионът Ювентус си тръгна с трите точки от Верона, но домакинът Киево бе ощетен ("старата госпожа" беше подпряна - също е вярно твърдение).

Торинци губеха на почивката с 0:1, а след като изравниха в началото на второто полувреме, бе отменен редовен гол на Киево.

"Летящите магаренца" имат само 4 точки от началото на сезона, но в големи моменти от срещата играха като равни с именития си съперник.

Милан изостава вече на 10 точки от първия Рома след зрелищно за окото, но почти безполезно за математиката 3:3 като гост на Болоня. И това няма да е сезонът на "росонерите", но все пак да не ги отписваме, тъй като и миналата година започнаха трудно...

Определено Калчото започва интересно и вълнуващо.

Резултатността е висока, а първите сериозни изненади вече са факт. Мачът Наполи - Сасуоло показа, че всеки експеримент може да бъде наказан, а от Киево - Ювентус пролича, че пак ще има побутвания за грандовете. Няма как - това е Италия.

Дали пък Интер няма обърка нечии сметки, въпреки че не бе слаган сред фаворитите?

За статистиката "нерадзурите" биха Сасуоло със 7:0 като гост преди няколко дни... Същият този тим със странно име, който направи "хикс" на Сан Паоло.